Klimatyzacja10/03/2021Jaka klimatyzacja do mieszkania 50m2?

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_03-1280x853.jpg

Powierzchnia dużej części polskich mieszkań oscyluje w okolicach 50 m2. To sprawia, że coraz częściej pojawia się pytanie o to, jaka klimatyzacja do mieszkania 50m2 będzie najlepszym wyborem. Należy wziąć pod uwagę szereg czynników, dzięki którym klimatyzator będzie działał wydajnie, a jednocześnie – nie będzie zbyt silny do wskazanych warunków.

Jaka klimatyzacja do mieszkania 50m2?

50 metrów kwadratowych to średni rozmiar mieszkania, a co za tym idzie, istotnym jest, aby znaleźć taki klimatyzator, który zapewni efektywne chłodzenie, ale jednocześnie nie zdominuje wystroju wnętrza. Co za tym idzie, warto wybierać spośród modeli o nieco mniejszych wymiarach.

Klimatyzację montuje się w poszczególnych pomieszczeniach. Ceny klimatyzacji z montażem zaczynają się już od 3800,- brutto z VAT 8%. Sprawdź naszą ofertę

Kolejną kwestią, na którą bezwzględnie należy zwrócić uwagę podczas montażu klimatyzacji, jest układ mieszkania. Choć teoretycznie, urządzenie o mocy około 5 kW powinna okazać się w pełni wystarczająca w przypadku mieszkania 50m2, w praktyce nie jest to takie proste. Oprócz samego metrażu, należy wziąć pod uwagę również to, ile pomieszczeń chcemy ochłodzić oraz jak są one ułożone w stosunku do pokoju centralnego, w którym docelowo ma znajdować się klimatyzator.

Wydajna klimatyzacja do mieszkania 50m2

Ostatnim, ale równie istotnym zagadnieniem, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze klimatyzacji, jest jej moc. Standardowo przyjmuje się, że na 10m2 powierzchni powinna przypadać 1 kW mocy klimatyzatora. To oznacza, że w przypadku większości wnętrz o powierzchni około 50m2, klimatyzator o mocy 5 kW powinien okazać się odpowiednim wyborem.

Wybierając klimatyzator, warto przede wszystkim kierować się specyfiką własnego mieszkania, nie poleceniami innych osób. W tym przypadku efektywność chłodzenia jest ściśle powiązana z układem mieszkania, jego rozmiarem czy ilością pomieszczeń. W razie wątpliwości, dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy profesjonalisty.

Klimatyzator split czy multisplit?

klimatyzator ścienny

Klimatyzacja typu split oznacza jedno urządzenie zewnętrzne i jedno wewnętrzne. Może okazać się dobrym wyborem również przy większym metrażu, pod warunkiem że w lokalu nie wydzielono wielu odrębnych pokoi.

Jeśli natomiast w mieszkaniu można wskazać co najmniej kilka pomieszczeń, które wydają się być trudne do schłodzenia z pomocą jednego urządzenia, lepszym wyborem jest klimatyzacja multisplit. W takim przypadku mamy do czynienia z kilkoma wewnętrznymi urządzeniami połączonymi z jednym zewnętrznym.

Po dokonaniu wyboru na podstawie powyższych informacji, w niedługim czasie można cieszyć się przyjemną temperaturą w najgorętsze, letnie dni.

klimatyzacja multi-split


 

Potrzebujesz klimatyzację do mieszkania w Warszawie lub okolicach?

Zadzwoń do nas 690 955 211

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio