Klimatyzacja09/03/2021Jaka klimatyzacja do mieszkania 40m2?

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_03-1280x853.jpg

Jeszcze kilka lat temu, wydawało się, że przyjemny chłód w okresie letnim będzie już zawsze zarezerwowany tylko i wyłącznie dla przestrzeni publicznych czy biurowych. Jednak obecnie, w coraz więcej ilości domów, a nawet mieszkań, można zamontować klimatyzację. Dziś zajmiemy się tematem dopasowania odpowiedniej klimatyzacji do mieszkania o powierzchni 40 m2.

Jaka klimatyzacja do mieszkania 40m2?

Zakłada się, że na każde 10m2 powierzchni mieszkania, klimatyzator musi oferować 1 kW mocy chłodzenia. To oznacza, że w przypadku lokalu o powierzchni około 40m2, należy wybrać model, który oferuje 4 kW mocy. Warto jednak mieć na uwadze, że takie obliczenie nie bierze pod uwagę między innymi ścian działowych czy umeblowania w domu.

W związku z tym, może okazać się, że jeśli mieszkanie o powierzchni 40m2 jest podzielone na kilka pomieszczeń – niektóre fragmenty lokalu nie będą odpowiednio chłodzone, zwłaszcza w okresie letnim. W takiej sytuacji może okazać się, że należy rozważyć więcej kwestii niż sam tylko rozmiar mieszkania.

Klimatyzator split czy multisplit?

klimatyzator ścienny

To zasadnicze pytanie, które pomoże w dopasowaniu najlepszej klimatyzacji do mieszkania. O ile bowiem w lokalach, w których nie ma zbyt wielu ścian działowych, o standardowej kubaturze – tradycyjny klimatyzator split będzie dość efektywny, o tyle nie jest to regułą. Zasadniczo jednak, w przypadku dużej części mieszkań o powierzchni 40m2, klimatyzacja typu split z jedną, wysokowydajną jednostką zlokalizowaną w strategicznym punkcie lokalu jest wystarczającym rozwiązaniem.

Jeżeli lokal mieszkalny pomimo niewielkiej powierzchni jest nieustawny lub dzieli się na wiele pomieszczeń, lepszym rozwiązaniem może być klimatyzacja multisplit. Dzięki niej, możliwe jest chłodzenie kilku odrębnych pomieszczeń przy użyciu jednej jednostki zewnętrznej. W zależności od konkretnego modelu urządzenia chłodzącego, możliwe jest podpięcie średnio pięciu wewnętrznych jednostek do klimatyzatora.

Po dokonaniu wyboru na podstawie powyższych informacji, w niedługim czasie można cieszyć się przyjemną temperaturą w najgorętsze, letnie dni.

klimatyzacja multi-split


 

Potrzebujesz klimatyzację do mieszkania w Warszawie lub okolicach?

Zadzwoń do nas 690 955 211

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio