Klimatyzacja serwis Warszawa

Zadzwoń: 690 955 211

Poza instalacjami systemów klimatyzacyjnych, nasza firma specjalizuje się także w profesjonalnym serwisowaniu osprzętu klimatyzacji w Warszawie. Nasz zespół tworzą specjaliści z branży o odpowiednich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu, którzy służą pomocą techniczną i merytoryczną w bardzo szerokim zakresie.

Każda klimatyzacja wymaga regularnego serwisu. Gwarantujemy terminową i wysokiej jakości obsługę. Jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa oczekiwań i potrzeb, proponując kompleksowy serwis urządzeń oraz podzespołów w instalacjach klimatyzacyjnych.

W ramach usługi serwisowania klimatyzacji, odpowiadamy za kompletny pomiar temperatur, mycie parowników, kontrolę zabrudzeń filtrów w jednostkach zewnętrznych i wewnętrznych, pomiar ciśnienia gazu, kalibrację urządzenia oraz sprawdzanie drożności grawitacyjnych układów skroplin, a także doglądanie stanu sterowników i szczelności łączeń freonowych.

Naszą ofertę serwisu klimatyzacji kierujemy przede wszystkim do klientów z Warszawy i województwa mazowieckiego, ale w zależności od potrzeb, jesteśmy w stanie dotrzeć także do innych części Polski.

Serwis klimatyzacjiPodczas przeglądu okresowego klimatyzacji wykonujemy:

Czyszczenie filtrów
Czyszczenie filtrów jednostek wewnętrznych i zewnętrznych
Dezynfekcja
Dezynfekcja wymienników, bezpiecznym i biodegradowalnym preparatem, który niszczy prątki, bakterie, wirusy oraz grzyby. Używany preparat nie powoduje szkodliwych oparów, jest bezpieczny, może być stosowany w szpitalach.
Kontrola szczelności
Kontrola szczelności odpływu skroplin i szczelności układu ciśnieniowego
Kontrola parametrów pracy
https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/01/post_11.jpg

Klimatyzacja domowa, by była bezpieczna i funkcjonalna, powinna być pododawania regularnemu czyszczeniu i serwisowaniu. Nowoczesne klimatyzatory już nie tylko chłodzą, ale również ogrzewają pomieszczenie, dzięki czemu będą użyteczne przez cały rok.

Kiedy wykonać przegląd i serwis klimatyzacji?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, w przypadku domowych klimatyzacji, prace serwisowe należy przeprowadzać dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią. Serwis klimatyzacji domowej polega przede wszystkim na jej wyczyszczeniu, sprawdzeniu prawidłowości działania oraz ewentualnym usunięciu powstałych usterek. Czyszczenie dotyczy przede wszystkim zastosowanych w urządzeniu filtrów, które ze względu na to, że są wielokrotnego użytku, nie muszą być wymieniane, jeżeli działają jeszcze zgodnie z przeznaczeniem.

Dlaczego należy wykonywać serwis klimatyzacji domowej?

Klimatyzator jest urządzeniem, w którym przez cały czas zachodzi wymiana powietrza, a co za tym idzie, w czasie tego procesu na filtrach osadza się mnóstwo zanieczyszczeń. Brak ich regularnego usuwania sprawia, że użytkownicy klimatyzacji, zamiast cieszyć się chłodnym, świeżym powietrzem, sprawiają sobie w domu mikroklimat, który może negatywnie odbić się nie tylko na samopoczuciu, ale również na stanie zdrowia. Brak regularności czyszczenia może doprowadzić do obniżenia funkcjonalności urządzenia (nie będzie ono prawidłowo chłodziło i grzało). W takim przypadku dużym problemem po czasie zaniedbania będzie doprowadzenie klimatyzatora do pełnej czystości, bez jakichkolwiek drobin pyłku, kurzu czy jakichkolwiek innych zanieczyszczeń. Warto zdawać również sobie sprawę z tego, że w trybie chłodzenia w urządzeniu zbiera się nadmiar wilgoci, która jest idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni i grzybów.

Odgrzybianie klimatyzacji

W zaniedbanej klimatyzacji bardzo często zalega grzyb. Należy się go pozbyć możliwie jak najszybciej, ze względu na dużą szkodliwość dla zdrowia. W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie odgrzybiania. W tym przypadku użytkownicy klimatyzatorów mają kilka możliwości.
Najczęściej sięgają jednak po:

  • metodę piankową, niezwykle prostą w zastosowaniu. Wystarczy wnętrze klimatyzatora spryskać odpowiednim preparatem i postępować zgodnie z zaleceniami producenta;
  • ozonowanie klimatyzacji, czyli proces, w którym wykorzystywany jest ozon. Dzięki niemu łatwo można usunąć z urządzenia nie tylko pleśń i grzyby, ale również wiele innych szkodliwych drobnoustrojów;
  • metodę ultradźwiękową, wykorzystującą specjalny płyn dezynfekujący oraz urządzenie emitujące dźwięki o częstotliwości co najmniej 1,7 MHz, które zamieniają zastosowany środek w parę.

Dbałość o system klimatyzacji jest bardzo ważna nie tylko dla zdrowia, ale również i dla użyteczności urządzenia. Warto zatem dbać o nią regularnie. Konserwacje i czyszczenie w miarę możliwości można wykonywać samodzielnie. Jeśli nie ma takiej możliwości, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów.

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio