Rekuperacja

Nasza firma odpowiada za profesjonalne wdrożenia systemów wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych przy wykorzystaniu rekuperatorów wiodących producentów.

Zajmujemy się pełnymi wdrożeniami rekuperacji, dzięki czemu nasi specjaliści mają bezpośrednią kontrolę nad przebiegiem realizacji zlecenia od etapu wykonania indywidualnego projektu systemu wentylacji, przez dobór dedykowanego osprzętu, aż do jego uruchomienia.

Nasz zespół wykorzystuje najwyższej jakości materiały, a przy tym zapewniają fachową obsługę na każdym etapie wykonawstwa. Pozostajemy do Państwa dyspozycji także w zakresie serwisu, a w tym m.in. czyszczenia centrali, okresowej wymiany filtrów oraz pozostałych podzespołów eksploatacyjnych.

Z powodzeniem realizowaliśmy już kompletne systemy rekuperacji w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych w oparciu o sprzęt o zróżnicowanej wydajności, ułatwiając wentylację w miejscach o dużym natężeniu hałasu oraz budynkach narażonych na nadmierne zawilgocenie. Zaprojektowane przez naszą firmę instalacje gwarantują wieloletnią, bezawaryjną pracę oraz wysoki komfort użytkowania.

rekuperacja

Co to jest rekuperacja?

Coraz częściej słyszy się o rekuperacji. Jednak dla większości z nas słowo to jest całkowicie obce, dlatego nic dziwnego, że zadajemy sobie pytanie „Co to jest rekuperacja?”. Możemy nazwać nią wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jednak czym różni się od tradycyjnej wentylacji?

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna swoje działanie zawdzięcza zasysaniu powietrza, które wytwarzane jest przez kominy. Rozwiązanie to ma jednak swoje wady, takie jak obniżanie temperatury pomieszczenia i brak możliwości usuwania wilgoci z domu. Rekuperacja natomiast jako wentylacja mechaniczna swoje działanie opiera na ruchu powietrza, które wytwarzane jest przez maszynę. Maszyna ta, zwana rekuperatorem, odpowiada za kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z domu. Ma ona jednak również możliwość odzysku ciepła z nagrzanego powietrza. Jest to więc system, który służy do wymiany powietrza zużytego na czyste i świeże, podczas jednoczesnego odzyskiwania ciepła, które zostało już zgromadzone.

Zalety i zastosowanie rekuperacji

Odpowiedni system rekuperacji pozwala nam zaoszczędzić ponad 30% energii wydatkowanej na ogrzewanie w naszym domu. Jednak oszczędności na rachunkach, jakie zauważmy po montażu rekuperacji, to nie jedyna korzyść. Rekuperacja pozwala nam również mieć realny wpływ na zdrowie naszej rodziny. Wietrząc nasze pomieszczenia, zamiast orzeźwiającego i czystego powietrza wpuszczamy do naszych domów smog, dym i pył, a co za tym idzie, również alergeny i hałas. Niestety odpowiednie wietrzenie pomieszczeń jest konieczne, jeśli nie chcemy, aby w naszym domu nie pojawiła się nadmierna wilgoć oraz grzyb. Rekuperacja jest rozwiązaniem, które pozwala nam nie dopuścić do sytuacji, w której pomieszczenia są zawilgocone, a jednocześnie dostarcza naszej rodzinie czystego powietrza.

Co ważne, rekuperacja chroni nie tylko przed smogiem i dymem, ale również przed alergiami, które są coraz bardziej powszechne. Członkowie naszej rodziny, którzy są alergikami, mogą poczuć dzięki rekuperacji prawdziwą ulgę, szczególnie w sezonie pylenia roślin. Rekuperacja jest również w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu sama dostosuje swoje działanie do ilości osób przebywających w pomieszczeniu oraz do tego, czy np. w powietrzu nie unoszą się zapachy powstałe podczas gotowania.

Czy rekuperacja zastępuje klimatyzację?

Zarówno rekuperacja, jak i klimatyzacja odpowiadają za zapewnienie w pomieszczeniu powietrza właściwej jakości. Jednak zdecydowanie różnią się one w mechanizmie działania. Rekuperacja polega na wymianie powietrza na nowe, a to, które zostało zużyte, zostaje wywiewane z pomieszczenia. Natomiast zasada działania klimatyzatora opiera się na obróbce powietrza, które znajduje się cały czas wewnątrz pomieszczenia. Jego modyfikacja polega głównie na zmianie temperatury oraz wilgotności, ale samo powietrze nie ulega wymianie. Co za tym idzie, mechanizmy działania obu tych rozwiązań znacząco wpływają na to, jak czyste powietrze znajduje się w środku pomieszczenia. Rekuperacja odpowiada za całkowitą jego wymianę, natomiast klimatyzacja jedynie zmienia jego parametry.

Promocje

Aktualnie brak promocji, skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną wycenę rekuperacji.

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio