Montaż i serwis pomp ciepłaPompy ciepła Warszawa

Pompy ciepła to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na oszczędzanie energii i dbanie o środowisko naturalne.

W ramach prowadzonej działalności, nasz zespół wyspecjalizował się w projektowaniu i montażu profesjonalnych systemów grzewczych, które bazują na wydajnych pompach ciepła. Korzystamy z produktów o podwyższonej wydajności wiodących marek, dzięki czemu proponujemy sprawdzone pompy ciepła, które zapewniają bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Do realizacji zleceń naszych klientów na pompy ciepła wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz wieloletnie doświadczenie, które zebraliśmy, wspierając wiele mniejszych i większych inwestycji. Gwarantujemy obsługę na wysokim poziomie, a dzięki ścisłej współpracy z czołowymi producentami z branży techniki grzewczej, proponujemy atrakcyjne koszty realizacji oraz fachowe doradztwo.

Nasza oferta została przygotowana zarówno z myślą o klientach indywidualnych, jak i firmach deweloperskich oraz właścicielach obiektów biurowych i przemysłowych. Z powodzeniem realizujemy kompleksowe instalacje grzewcze, odpowiadamy za ich projekt, montaż oraz regularne serwisowanie.

Ofertę instalacji pomp ciepła kierujemy przede wszystkim do klientów województwa mazowieckiego i miasta Warszawy, ale jesteśmy w stanie dotrzeć do Państwa na terenie całej Polski.

pompa ciepła - powietrzna
gruntowa pompa ciepła

Planujesz instalację pompy ciepła w swoim domu w Warszawie i szukasz solidnego wykonawcy? Zapisz nasz numer lub najlepiej zadzwoń już teraz na: 690 955 211. Doradzimy i w przejrzysty sposób przedstawimy ofertę pomp ciepła dla Twojego domu.

Najlepsze systemy ogrzewania

Kliknij w logo, żeby pobrać katalog i cennik
Panasonic
Samsung
Daikin
Mitsubishi
Gree

Pompy ciepła Warszawa – gdzie pracujemy

Szukasz fachowców od pomp ciepła na terenie Warszawy, którzy wykonają dla Ciebie montaż pompy ciepła w domu, biurze lub zakładzie przemysłowym? Skorzystaj z naszej oferty. Wykonujemy kompleksową usługę dostawy i montażu pomp ciepła. Zapewniamy szybką i sprawną realizację.

Montujemy pompy ciepła we wszystkich dzielnicach Warszawy:

Mokotów, Rembertów, Wesoła, Wilanów, Włochy, Żoliborz, Ursus, Wawer, Ochota, Białołęka, Śródmieście, Bemowo, Targówek, Bielany, Wola, Ursynów, Praga-Północ, Praga-Południe.

Świadczymy usługi montażu pomp ciepła także w podwarszawskich gminach, m.in.:

Piaseczno, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Legionowo, Jabłonna, Nieporęt, Halinów, Sulejówek, Józefów, Otwock, Konstancin-Jeziorna, Piastów, Pruszków, Błonie, Izabelin, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Radzymin, Marki, Zielonka, Ząbki, Wołomin, Żyrardów.

Pompy ciepła - zalety i koszty

Ogrzewanie budynku pochłania dużą część domowego budżetu, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie rzeczywiście będzie najbardziej ekonomiczne, co przełoży się na niemałe oszczędności w skali roku. Komfortowym w eksploatacji i relatywnie tanim źródłem ciepła jest pompa ciepła.

Na pompę ciepłą warto zdecydować się już na etapie wznoszenia budynku, co przełoży się na niższe koszty budowy. Zbędne okazują się być w jej przypadku komin i magazyn na opał. Znika problem z szukaniem dobrej jakości paliwa w atrakcyjnym przedziale cenowym.

Obsługa pompy ciepła jest prosta, w pełni zautomatyzowana. Wystarczy ustawić regulator i dostosować pracę instalacji do potrzeb użytkownika. Pomimo dużych nakładów finansowych, poniesione koszty zwracają się stosunkowo szybko. Mówić można o długoterminowej inwestycji, która generuje oszczędności z chwilą montażu. Żywotność dobrze zainstalowanej i eksploatowanej pompy ciepła wynosi do 50 lat. Jest to sposób ogrzewania domu nie tylko ekonomiczny, ale też ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie są emitowane żadne spaliny, a system bezobsługowy – zapewnia pełną wygodę. Zaletą pomp ciepła jest niski pobór energii elektrycznej i bezpieczeństwo użytkowania – bez ryzyka wybuchu.

Całkowite koszty ogrzewania pompą ciepła mogą być bardzo zróżnicowane, gdyż wpływa na nie szereg czynników: specyfika pompy, powierzchnia grzewcza, zapotrzebowanie energetyczne, wydajność instalacji, ilość potrzebnej ciepłej wody, cena za kilowatogodzinę, preferowana temperatura w ogrzewanych pomieszczeniach, czas trwania sezonu grzewczego. Sama inwestycja w system pompy ciepła może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

gruntowa pompa ciepła
https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/09/product_10.jpg

Rodzaje pomp ciepła

Podstawowy podział pomp ciepła opiera się na sposobie pozyskiwania energii – może pochodzić ona z powietrza, wody lub gruntu. W przypadku pomp powietrznych energia pozyskiwana jest z powietrza pobranego nie tylko z zewnątrz budynku, ale też z pomieszczeń. Uzyskane z powietrza ciepło zastaje równomiernie rozprowadzone przez układ centralnego ogrzewania. Zaletą pomp powietrznych jest ich łatwy montaż, przez co często wykorzystuje się je do modernizacji już istniejącej instalacji ogrzewania. Do minusów zalicza się spadek mocy przy niskich temperaturach i nierzadko niemożliwą pracę przy tych ujemnych – mniej zaawansowane modele nie mogą pełnić funkcji ogrzewania głównego, ale wyłącznie pomocniczego, podgrzewającego wodę użytkową. Droższe i bardziej rozbudowane urządzenia są w stanie działać z wysoką wydajnością nawet w przypadku temperatury nieco niższej niż -20 st. C.

W przypadku pomp gruntowych pozyskuje się energię skumulowaną w gruncie, co umożliwiają specjalne wymienniki ciepła. Na wydajność instalacji wpływa w dużej mierze poziom wilgotności gleby. Na najlepszą efektywność można liczyć w przypadku temperatury stałej i wysokiej. Wymaga się dobrze przepuszczalnej i nasłonecznionej gleby. Im temperatura będzie wyższa, tym bardziej wzrasta sprawność pompy. W przypadku urządzeń wodnych do wytworzenia energii potrzebne jest stałe źródło wody na działce, czyli energia hydrotermalna. Mogą to być wody powierzchniowe, podziemne lub morskie. Największym minusem tego rodzaju pomp ciepła jest utrudniony montaż i konieczność uzyskania odpowiedniej jakości prędkości przepływu wody przez wymiennik. W przypadku małych obiektów takie rozwiązanie jest mało opłacalne.

Promocje

Aktualnie brak promocji, skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną wycenę systemu ogrzewania.

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio