Szukasz fachowców od pomp ciepła na terenie Warszawy, którzy wykonają dla Ciebie montaż pompy ciepła w domu, biurze lub zakładzie przemysłowym? Skorzystaj z naszej oferty. Wykonujemy kompleksową usługę dostawy i montażu pomp ciepła. Zapewniamy szybką i sprawną realizację.
Mokotów, Rembertów, Wesoła, Wilanów, Włochy, Żoliborz, Ursus, Wawer, Ochota, Białołęka, Śródmieście, Bemowo, Targówek, Bielany, Wola, Ursynów, Praga-Północ, Praga-Południe.
Świadczymy usługi montażu pomp ciepła także w podwarszawskich gminach, m.in.:
Piaseczno, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Legionowo, Jabłonna, Nieporęt, Halinów, Sulejówek, Józefów, Otwock, Konstancin-Jeziorna, Piastów, Pruszków, Błonie, Izabelin, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Radzymin, Marki, Zielonka, Ząbki, Wołomin, Żyrardów.
Na pompę ciepłą warto zdecydować się już na etapie wznoszenia budynku, co przełoży się na niższe koszty budowy. Zbędne okazują się być w jej przypadku komin i magazyn na opał. Znika problem z szukaniem dobrej jakości paliwa w atrakcyjnym przedziale cenowym.
Obsługa pompy ciepła jest prosta, w pełni zautomatyzowana. Wystarczy ustawić regulator i dostosować pracę instalacji do potrzeb użytkownika. Pomimo dużych nakładów finansowych, poniesione koszty zwracają się stosunkowo szybko. Mówić można o długoterminowej inwestycji, która generuje oszczędności z chwilą montażu. Żywotność dobrze zainstalowanej i eksploatowanej pompy ciepła wynosi do 50 lat. Jest to sposób ogrzewania domu nie tylko ekonomiczny, ale też ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie są emitowane żadne spaliny, a system bezobsługowy – zapewnia pełną wygodę. Zaletą pomp ciepła jest niski pobór energii elektrycznej i bezpieczeństwo użytkowania – bez ryzyka wybuchu.
Całkowite koszty ogrzewania pompą ciepła mogą być bardzo zróżnicowane, gdyż wpływa na nie szereg czynników: specyfika pompy, powierzchnia grzewcza, zapotrzebowanie energetyczne, wydajność instalacji, ilość potrzebnej ciepłej wody, cena za kilowatogodzinę, preferowana temperatura w ogrzewanych pomieszczeniach, czas trwania sezonu grzewczego. Sama inwestycja w system pompy ciepła może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Podstawowy podział pomp ciepła opiera się na sposobie pozyskiwania energii – może pochodzić ona z powietrza, wody lub gruntu. W przypadku pomp powietrznych energia pozyskiwana jest z powietrza pobranego nie tylko z zewnątrz budynku, ale też z pomieszczeń. Uzyskane z powietrza ciepło zastaje równomiernie rozprowadzone przez układ centralnego ogrzewania. Zaletą pomp powietrznych jest ich łatwy montaż, przez co często wykorzystuje się je do modernizacji już istniejącej instalacji ogrzewania. Do minusów zalicza się spadek mocy przy niskich temperaturach i nierzadko niemożliwą pracę przy tych ujemnych – mniej zaawansowane modele nie mogą pełnić funkcji ogrzewania głównego, ale wyłącznie pomocniczego, podgrzewającego wodę użytkową. Droższe i bardziej rozbudowane urządzenia są w stanie działać z wysoką wydajnością nawet w przypadku temperatury nieco niższej niż -20 st. C.
W przypadku pomp gruntowych pozyskuje się energię skumulowaną w gruncie, co umożliwiają specjalne wymienniki ciepła. Na wydajność instalacji wpływa w dużej mierze poziom wilgotności gleby. Na najlepszą efektywność można liczyć w przypadku temperatury stałej i wysokiej. Wymaga się dobrze przepuszczalnej i nasłonecznionej gleby. Im temperatura będzie wyższa, tym bardziej wzrasta sprawność pompy. W przypadku urządzeń wodnych do wytworzenia energii potrzebne jest stałe źródło wody na działce, czyli energia hydrotermalna. Mogą to być wody powierzchniowe, podziemne lub morskie. Największym minusem tego rodzaju pomp ciepła jest utrudniony montaż i konieczność uzyskania odpowiedniej jakości prędkości przepływu wody przez wymiennik. W przypadku małych obiektów takie rozwiązanie jest mało opłacalne.
Aktualnie brak promocji, skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną wycenę systemu ogrzewania.