Klimatyzacja11/03/2021Jaka klimatyzacja do mieszkania 80m2?

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_03-1280x853.jpg

Jeszcze kilka lat temu uważano, że klimatyzacja jest zarezerwowana dla powierzchni biurowych, centr handlowych, kin i innego rodzaju, wielkopowierzchniowych budynków powszechnego użytku. Tymczasem okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzatora i to nie tylko w domach, ale również w mieszkaniach. Jednak, aby klimatyzacja działała wydajnie, konieczne jest jej odpowiednie dopasowanie do rozmiaru mieszkania. Jaka klimatyzacja do mieszkania 80m2 będzie najlepszym wyborem?

Moc klimatyzacji do mieszkania 80m2

W przypadku wyboru klimatyzacji do większego mieszkania, rozmiar samego klimatyzatora ma drugorzędne znaczenie. Oczywiście, warto nadal dobrać taki model, który nie zajmie zbyt wiele przestrzeni, jednak możliwości są dużo większe.

Jeśli chodzi o mieszkanie o powierzchni 80m2, niezbędna jest znaczna moc chłodząca. Przyjmuje się, że na każde 10 m2 powierzchni powinna przypadać 1kW mocy, jednak w przypadku tak dużych mieszkań należy raczej brać pod uwagę rozmiar poszczególnych pomieszczeń, a także ich ekspozycję na światło słoneczne.

Klimatyzacja multi-split najlepsza do dużego mieszkania

klimatyzator ścienny

Z uwagi na fakt, że duże mieszkania to zazwyczaj co najmniej 4 pomieszczenia, trudno mówić o efektywnym chłodzeniu przy użyciu tradycyjnego klimatyzatora split. Dlatego też najlepszym wyborem jest klimatyzacja multi-split, oferująca optymalne chłodzenie w każdym pomieszczeniu.

Jak wspominaliśmy, w takim przypadku oprócz metrażu, znaczenie ma również stopień nasłonecznienia wnętrza w okresie letnim. Jeśli okna w mieszkaniu (lub jego części) znajdują się od strony południowej, do podstawowej mocy klimatyzatora obliczonej na podstawie powierzchni należy doliczyć około 133 W.

Dlaczego multi-split?

Przede wszystkim z uwagi na to, że jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem od zakupu kilku odrębnych klimatyzatorów. Dodatkowo, oferuje efektywne chłodzenie przy znacznie mniejszym wykorzystaniu powierzchni na zewnątrz mieszkania.

Podsumowując, jeśli potrzebna jest wydajna klimatyzacja do mieszkania 80m2, warto wybrać multi-split z odpowiednio obliczoną mocą chłodzącą.

 

klimatyzacja multi-split


 

Potrzebujesz klimatyzację do mieszkania w Warszawie lub okolicach?

Zadzwoń do nas 690 955 211

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio