Klimatyzacja25 marca 2022Montaż zewnętrznej jednostki klimatyzacji na dachu – wady i zalety

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2022/03/klimatyzator-na-dachu-1280x854.jpg

Klimatyzacja to niezwykle wygodne rozwiązanie dla domu, mieszkania, biura, zakładu pracy. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, dzięki czemu korzystanie z nich staje się ogromną wygodą. Coraz więcej osób wykorzystuje klimatyzatory do oczyszczania powietrza z patogenów i alergenów. Mogą one zarówno schładzać powietrze, jak i je ogrzewać. Jaka widać, sprawdzają się nie tylko latem, ale mogą być używane również podczas zimniejszych dni. Do wyboru jest wiele rodzajów klimatyzatorów. Podstawowy podział wyróżnia modele przenośne i stacjonarne. Za bardziej wydajne uznaje się te drugie, ale są niestety mało mobilne. Często konieczne staje się zamontowanie dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej.

Klimatyzacja split z montażem na dachu – czy to dobry pomysł?

Klimatyzatory split składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Modele stacjonarne są funkcjonalne, mogą chłodzić i ogrzewać powietrze. Nie wiąże się to jednak z dużymi wydatkami. Nie brakuje również klimatyzatorów oczyszczających powietrze ze względu na obecność wbudowanych filtrów. Na tym jednak udogodnienia się nie kończą. Nowoczesna klimatyzacja jest wyposażona w jonizator, dzięki czemu można przez całą dobę wdychać czyste powietrze, wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów, alergenów. Z dodatkowych funkcji warto wymienić też samooczyszczanie, czujniki temperatury, szeroki kąt nawiewu, różne tryby pracy, wbudowany moduł Wi-Fi.

Klimatyzatory split cechują się dużą wydajnością, cichą pracą, niskim zużyciem energii. Można je przełączyć w tryb automatyczny, dzięki czemu samoczynnie zmieniają ustawienia, dostosowując parametry do otoczenia. Niestety trzeba liczyć się z koniecznością kucia ścian, wysoką ceną, kosztownym montażem. Pamiętać należy również o wykonywaniu regularnych przeglądów, aby wydłużyć żywotność urządzenia i nie utracić gwarancji. Jeśli ktoś decyduje się na montaż jednostki zewnętrznej na dachu, to powinien najpierw zadbać o sprawdzenie stanu zadaszenia. Kolejny element na dachu stanowi dodatkowe obciążenie. Przed zamontowaniem jednostki trzeba w pierwszej kolejności wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług specjalisty, jakim jest dekarz.

Jakie jest idealne miejsce na montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora?

Wiele osób decyduje się na montaż jednostki zewnętrznej na dachu, co wiąże się z wieloma zaletami. Rozwiązanie to będzie dobrym wyborem, niezależnie od tego, czy dach jest płaski, czy też spadzisty. Może być pokryty dowolnym materiałem: dachówką, blachą, papą itd. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednią lokalizację jednostki zewnętrznej klimatyzatora. Zadbać trzeba o bezproblemowy dostęp do urządzenia w razie pojawienia się jakichś problemów z jego działaniem lub przeprowadzania prac remontowych. Niezwykle ważne jest również odpowiednie wypoziomowanie klimatyzatora. Pamiętać trzeba o tym, aby został on zamontowany w pozycji pionowej, stabilnie i solidnie. Problem pojawia się w przypadku osób, które nie są właścicielami budynku. Konieczne staje się uzyskanie zgody na montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora na dachu od właściciela lub administratora nieruchomości.

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie i marketing 2R Studio