Klimatyzacja25/03/2022Montaż zewnętrznej jednostki klimatyzacji na dachu – wady i zalety

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2022/03/klimatyzator-na-dachu-1280x854.jpg

Klimatyzacja to niezwykle wygodne rozwiązanie dla domu, mieszkania, biura, zakładu pracy. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, dzięki czemu korzystanie z nich staje się ogromną wygodą. Coraz więcej osób wykorzystuje klimatyzatory do oczyszczania powietrza z patogenów i alergenów. Mogą one zarówno schładzać powietrze, jak i je ogrzewać. Jaka widać, sprawdzają się nie tylko latem, ale mogą być używane również podczas zimniejszych dni. Do wyboru jest wiele rodzajów klimatyzatorów. Podstawowy podział wyróżnia modele przenośne i stacjonarne. Za bardziej wydajne uznaje się te drugie, ale są niestety mało mobilne. Często konieczne staje się zamontowanie dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej.

Klimatyzacja split z montażem na dachu – czy to dobry pomysł?

Klimatyzatory split składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Modele stacjonarne są funkcjonalne, mogą chłodzić i ogrzewać powietrze. Nie wiąże się to jednak z dużymi wydatkami. Nie brakuje również klimatyzatorów oczyszczających powietrze ze względu na obecność wbudowanych filtrów. Na tym jednak udogodnienia się nie kończą. Nowoczesna klimatyzacja jest wyposażona w jonizator, dzięki czemu można przez całą dobę wdychać czyste powietrze, wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów, alergenów. Z dodatkowych funkcji warto wymienić też samooczyszczanie, czujniki temperatury, szeroki kąt nawiewu, różne tryby pracy, wbudowany moduł Wi-Fi.

Klimatyzatory split cechują się dużą wydajnością, cichą pracą, niskim zużyciem energii. Można je przełączyć w tryb automatyczny, dzięki czemu samoczynnie zmieniają ustawienia, dostosowując parametry do otoczenia. Niestety trzeba liczyć się z koniecznością kucia ścian, wysoką ceną, kosztownym montażem. Pamiętać należy również o wykonywaniu regularnych przeglądów, aby wydłużyć żywotność urządzenia i nie utracić gwarancji.

Jakie jest idealne miejsce na montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora?

Wiele osób decyduje się na montaż jednostki zewnętrznej na dachu, co wiąże się z wieloma zaletami. Rozwiązanie to będzie dobrym wyborem, niezależnie od tego, czy dach jest płaski, czy też spadzisty. Może być pokryty dowolnym materiałem: dachówką, blachą, papą itd. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednią lokalizację jednostki zewnętrznej klimatyzatora. Zadbać trzeba o bezproblemowy dostęp do urządzenia w razie pojawienia się jakichś problemów z jego działaniem lub przeprowadzania prac remontowych. Niezwykle ważne jest również odpowiednie wypoziomowanie klimatyzatora. Pamiętać trzeba o tym, aby został on zamontowany w pozycji pionowej, stabilnie i solidnie. Problem pojawia się w przypadku osób, które nie są właścicielami budynku. Konieczne staje się uzyskanie zgody na montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora na dachu od właściciela lub administratora nieruchomości.

 

Zapraszamy do kontaktu, dobierzemy najlepsze urządzenie oraz najkorzystniejszy sposób montażu.

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio