Klimatyzacja16/02/2022Ile w rzeczywistości kosztuje klimatyzacja domowa?

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2020/11/klimatyzacja-dom.jpg

Jeszcze kilka lat temu montaż klimatyzacji domowej wiązał się z bardzo dużym wydatkiem, dlatego też aby skorzystać z jej dobrodziejstwa trzeba było zaciągnąć kredyt. Na szczęście ceny z miesiąca na miesiąc są coraz niższe, dlatego też praktycznie każdy może rozważyć montaż klimatyzacji w domu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jaki jest rzeczywisty koszt klimatyzacji domowej.

Jaki rodzaj klimatyzacji do domu?

Koszt inwestycji w dużym stopniu zależy oczywiście od rodzaju klimatyzacji na którą się zdecydujemy. Każde dostępne na rynku rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. W Polsce coraz większą popularność zdobywają klimatyzatory przenośne. Ich największym atutem jest nie tylko prosty montaż, ale również możliwość ustawienia klimatyzatora w dowolnym pomieszczeniu. Jedynym problemem jest rura wyrzutową, którą oczywiście należy odprowadzić na zewnątrz. Drugiem rozwiązaniem są stacjonarne klimatyzatory split, które wymagają wydzielenia stosownego miejsca do zamontowania specjalnej jednostki wewnętrznej. Największym atutem klimatyzatorów tego typu jest wysoka skuteczność i znacznie niższe koszty pracy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzacji?

Aby dobrze wybrać klimatyzację domową w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na efektywność energetyczną. Uwzględnić należy nie tylko koszty zakupu klimatyzacji, ale również koszty jej montażu i systematycznego serwisowania. Godne uwagi są klimatyzatory o najlepszej klasie energetycznej, dzięki którym można zaoszczędzić sporo gotówki. Klimatyzacja domowa spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy posiadać będzie odpowiednią moc. W pokoju o powierzchni 25 m2 doskonale sprawdzi się klimatyzator o mocy 2,5 kW.

Jaki jest koszt klimatyzacji domowej?

Jak wspomniano powyżej najtańszym rozwiązaniem są klimatyzatory przenośnie, które kosztują od 1500 do 3000 zł. Nieco droższym rozwiązaniem są klimatyzatory do dom typu split. Za wydajny klimatyzator od renomowanego producenta trzeba zapłacić od 3500 do nawet 15000 zł. W podanej cenie zazwyczaj znajduje się również fachowy montaż. Jeżeli nie stać nas na jednorazowy wydatek to warto postarać się o kredyt gotówkowy. Dzięki niemu można rozłożyć płatność na proste w spłacie niskie raty.

 

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio