Klimatyzacja19/04/2022Czy można ubezpieczyć klimatyzację domową?

https://klimawent-warszawa.pl/wp-content/uploads/2020/11/klimatyzacja-dom.jpg

Korzystanie z klimatyzacji w domu przekłada się na duży komfort, szczególnie latem. Obecnie nie brakuje również nowoczesnych urządzeń, które mają funkcję ogrzewania powietrza, dzięki czemu można liczyć na przyjemne ciepło także podczas chłodnych dni. W przypadku klimatyzacji niezwykle ważne są następujące kwestie: prawidłowy montaż, właściwe użytkowanie i regularne serwisowanie. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia jednostki zewnętrznej/wewnętrznej oraz wydłuża żywotność urządzenia. Pojawia się jednak pytanie, czy możliwe jest ubezpieczenie klimatyzacji domowej, aby w razie awarii otrzymać odszkodowanie. Kradzieże z włamaniem, rabunki, akty wandalizmu i dewastacje zdarzają się coraz częściej, więc warto się przed tym zabezpieczyć.

Ubezpieczenie klimatyzacji domowej? To możliwe!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w skład ubezpieczenia domu lub mieszkania może wchodzić także klimatyzacja. Wyposażenie domu lub mieszkania również podlega ubezpieczeniu. Urządzenia techniczne typu klimatyzacja zaliczane są do elementów stałych. Oznacza to, że nie ma możliwości przeniesienia ich bez uprzedniego demontażu, co z kolei wymaga użycia siły lub narzędzi. Elementy stałe mogą zostać zawarte w polisie mieszkaniowej. Pozwala to na objęcie ich ochroną, na podobnej zasadzie co budynek. W zależności od tego, jaki pakiet ubezpieczeniowy się wybierze, można liczyć na większą lub mniejszą ochronę. W przypadku elementów stałych istnieją dwie metody ubezpieczenia: od ryzyk nazwanych i od ryzyk wszystkich. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci należne środki przykładowo na skutek kradzieży klimatyzacji, jej zniszczenia w wyniku powodzi lub wandalizmu itd.

O ubezpieczeniu klimatyzacji warto pomyśleć nawet w przypadku wynajmowania mieszkania. Jest przecież wiele zdarzeń losowych, które mogą przyczynić się do zniszczenia ruchomości domowych. Do zagrożeń zalicza się zarówno siły przyrody, jak i człowieka. Do awarii klimatyzacji może dojść nawet na skutek przepięcia. Zdarzają się rabunki, włamania i akty wandalizmu. Lepiej zabezpieczyć się przed następstwami nieprzewidzianych zdarzeń. Objęcie ubezpieczeniem elementów stałych w sprawia, że w razie utracenia dóbr będzie można liczyć na uzyskanie finansowej rekompensaty z tego tytułu. Należy oszacować wartość klimatyzacji, aby dobrać odpowiednią kwotę ubezpieczenia. Nie każda polisa ubezpieczeniowa dotyczy elementów stałych, dlatego należy dokładnie zapoznać się z umową. Trzeba też pamiętać o tym, że jeśli dojdzie do awarii lub uszkodzenia klimatyzacji na skutek nieprawidłowego jej podłączenia lub użytkowania, rażącego niedbalstwa, pomijania przeglądów technicznych, to niestety nie można liczyć na odszkodowanie.

Copyrights © 2021 | BAKBUD INSTALL Systemy Klimatyzacji

Wykonanie 2R Studio